Erem

REGENERACJA, WIERCENIE I NAPRAWA STUDNI GŁĘBINOWYCH

Od kilkunastu lat świadczymy usługi związane ze studniami. Wykonaliśmy mnóstwo zleceń, tym samy odpowiadając na potrzeby zróżnicowanych klientów – inwestorów prywatnych i biznesowych. Posiadamy kompleksową wiedzę i doświadczenie, aby tworzyć rozwiązania działające przez lata i w efekcie zapewniać nieograniczony dostęp do bezpiecznego źródła wody pitnej.

Jednym z naszych atutów jest park maszynowy. Nowoczesna wiertnica na podwoziu gąsienicowym nie niszczy posesji oraz nie zostawia kolein, co pozwala na wiercenie studni głębinowych na dowolnym etapie użytkowania i zagospodarowania nieruchomości. W ostatnim czasie studnie głębinowe coraz częściej wykonujemy na posesjach zamieszkanych, gdzie stanowią one sposób na znaczące ograniczenie kosztów użytkowania i eksploatacji nieruchomości. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy przeprowadzamy również renowacje studni głębinowych – to usługa, którą kierujemy przede wszystkim do właścicieli studni głębinowych, którzy nadal chcą cieszyć się dobrej jakości wodą pitną.

Dlaczego niezbędna jest naprawa studni głębinowych?

Wszystkie studnie głębinowe – niezależnie od konstrukcji – ulegają procesom starzenia. Przyczyną tego zjawiska są procesy fizyczne, chemiczne i biologiczne, na które użytkownik nie ma większego wpływu. Wewnątrz i na zewnątrz filtra gromadzą się osady, które zamykają szczeliny i pory filtracyjne upośledzając sprawność studni, a w najgorszym przypadku prowadząc nawet od całkowitego zablokowania przepływu wody.
Naprawa studni głębinowych jest więc procesem koniecznym, ale i bardzo opłacalnym z perspektywy dalszej eksploatacji nieruchomości – taniej jest zregenerować istniejącą studnię, niż wykonać nową.

 

Wiercenie studni głębinowych – oferta

Starając się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby inwestorów zapewniamy kompleksową obsługę. Odwiert studni wykonujemy wraz z uzbrojeniem. Posiadamy doświadczenie w realizacji studni:

  • do budowy domu,
  • w celu podlewania ogrodu,
  • do budynku mieszkalnego (hydrofornia wraz ze sterowaniem).

Koszt wiercenia studni jest zależny od:

  • średnicy odwiertu,
  • zamontowanych rur osłonowych i spożywczych.

Naprawa studni głębinowych

Studnie po pewnym czasie eksploatacji zaczynają tracić swoją wydajność na skutek spadku sprawności hydraulicznej filtrów, które ulegają procesom niszczącym m.in. piaszczeniu, korozji czy kolmatacji. W zależności od rodzaju uszkodzenia, niezbędne jest wdrożenie odpowiednich działań naprawczych. Dlatego oferujemy regenerację studni. Naprawa studni głębinowych może przebiegać w różny sposób, m.in. przyjmując postać renowacji chemicznej.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w naprawie studni głębinowych. Dysponujemy metodami regeneracji, renowacji i czyszczenia studni, dzięki którym jesteśmy w stanie przywrócić pierwotną sprawność odwiertu. To w sposób bezpośredni przekłada się na wzrost wydajności studni głębinowej, a także bezpieczeństwo jej użytkowania

Regeneracja studni głębinowych – metody

W naszej pracy korzystamy z szeregu metod naprawczych, których celem jest przywrócenie dawnej sprawności studniom głębinowym. Skutecznie walczymy z osadami i złogami. Zajmujemy się również odżelazianiem wody oraz czyszczeniem studni głębinowych. Działamy z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, dzięki czemu po naprawie studnia głębinowa może być użytkowana przez kolejne lata, bez obaw o zdrowie czy ewentualne zanieczyszczenie wody. Metody pracy dobieramy adekwatnie do rodzaju studni i jej stanu. W jego ocenie pomaga nam inspekcja kamerą, dzięki której możemy przeprowadzić pełną diagnozę ujęcia wody i wybrać najbardziej optymalną metodę naprawy studni. Do regeneracji studni zawsze wybieramy metodę najbardziej efektywną, która szybko przywróci doskonałą jakość wody, a jednocześnie nie będzie dużym wydatkiem dla inwestora. Regeneracja studni głębinowej to usługa, która pozwala zaoszczędzić koszty, szczególnie w dobie rosnących cen.

Regeneracja studni głębinowych – oferta

Firma EREM dysponuje szerokim wachlarzem metod i środków regeneracji studni głębinowych. Czyszczenie i regeneracja studni głębinowych to kompleksowy proces, którego celem jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania studni i zapewnienie bezpieczeństwa jej użytkowników. 

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów prywatnych i biznesowych oferujemy wszystkie metody i środki skuteczne w czyszczeniu i regeneracji studni. Z powodzeniem usuwamy osady nagromadzone zarówno w wewnętrznej części filtra, jak i zewnętrznej warstwy około filtrowej. Zapewniamy przy tym pełne bezpieczeństwo samego filtra. 

 

Klientów zainteresowanych czyszczeniem studni głębinowej lub jej regeneracją zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Technicy EREM z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w określeniu rzeczywistych potrzeb pod względem czyszczenia i regeneracji ujęcia wody. 

Scroll to Top