Filtrowanie wody w domu

Rosnąca świadomość ekologiczna stwarza przestrzeń do efektywnego wykorzystywania zasobów w naszym otoczeniu. Najcenniejszym z nich jest woda. Przez długi czas dbaliśmy o prawidłowe nawodnienie naszych organizmów kupując wodę butelkowaną. To generowało dodatkowe koszty i problem z rosnącą ilością plastiku zalegającą na wysypiskach śmieci. Filtrowanie wody w domu podnosi jej jakość, gwarantuje bezpieczeństwo i przekłada się na znaczące oszczędności w domowym budżecie. Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto filtrować wodę i z jakich metod korzystać, zapraszamy do lektury poniższego artykułu. 

 

filtrowanie-wody-w-domu
filtrowanie-wody

Filtrowanie wody w domu – Czysta woda do picia bezpośrednio z kranu

Odpowiedni dobór systemu filtracji pozwala na znaczące podniesienie jakości wody płynącej z kranu. Filtry usuwają z wody wszelkie składniki szkodliwe, które mogą niekorzystnie wpływać na jej smak, ale i nasze zdrowie. Dodatkowym atutem inwestycji w system filtracji wody jest jego ekologiczny i ekonomiczny wymiar. Filtrowanie wody w domu pozwala cieszyć się smaczną i zdrową wodą z kranu. To:

  • ogranicza ilość wody butelkowanej, jaką spożywamy w gospodarstwie domowym, 
  • obniża wydatki spożywcze (nie kupujemy wody), 
  • obniża koszty wywozu śmieci (generujemy nieporównywalnie mniejszą ilość śmieci, ponieważ nie kupujemy wody w butelkach jednorazowych PET). 

 

Metody filtrowania wody w domu

Rynek systemów dedykowanych do filtrowania wody w domu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Znajdziemy tutaj systemy oparte o:

  • filtry mechaniczne, 
  • filtry z węglem aktywnym, 
  • zmiękczacze (tzw. filtry zmiękczające twardą wodę).

 

filtrowanie-wody-w-domu

Wybór metody uzdatniania wody w domu powinien być podyktowany przede wszystkim jakością wody płynącej w Twoim kranie. Dlatego przed wyborem zestawu filtrów i technologii uzdatniających warto poddać wodę szczegółowej analizie i na podstawie jej wyników dopasować system filtracji. Ważny jest również aspekt funkcjonalny. Dostępne na rynku systemy różnią się wielkością, miejscem i sposobem montażu. Najprostszym systemem są filtry nakranowe, które przyjmują postać nakrętki na fabryczny kran. Są tanie, ale nie zawsze się sprawdzają. Alternatywą są filtry podzlewozmywakowe. Pozwalają one na oczyszczanie i uzdatnianie wody pitnej w bardzo szerokim zakresie. To wydajny i skuteczny sposób na filtrowanie wody w domu. 

Planując filtrowanie wody w domu warto skonsultować się z dostawcą tego typu systemów. Specjalista z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnego systemu filtracji i uzdatniania wody dla Twojego gospodarstwa domowego. Co ważne, filtry można z powodzeniem użytkować w zabudowie jedno- i wielorodzinnej, jak również w lokalach użytkowych i usługowych oraz biurach

Doświadczenie

Dzięki wieloletniej obecności na rynku oraz pracy z wieloma klientami, uzyskaliśmy bezcenne doświadczenie.

Elastyczność

Zawsze dostosowujemy się do wymagań, terminów oraz indywidualnych oczekiwań naszych klientów.

Jakość

Nasze doświadczenie oraz indywidualne podejście sprawiają, że nasi klienci są zawsze zadowoleni.